Народжені перемагати: еволюція української армії

Народжені перемагати: еволюція української армії

Збройні сили України – державне формування, що виконує оборонні функції, захищає суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність країни (згідно з Конституцією України). Структурно воно поділене на три види, та має дві окремі військові сили.

Історична довідка

Після здобуття Україною незалежності в 24.08.1991 р., держава успадкувала одне із найсильніших військ в Європі. Вона мала ядерну зброю та техніку новітнього зразка. Нажаль, з плином часу все це пішло в минуле. Країна стала більше розвиватися в сільськогосподарському, IT-напрямку та ін. Зараз її жителі можуть вільно грати в ігри онлайн ігрові автомати чи обробляти власну ділянку. Однак, прийшов той час, коли всім треба згадувати історію. 

24 серпня 1991 року в юрисдикції України знаходились:

  • Мотострілецькі бригади - 14;
  • танкові бригади – 4;
  • артилерійські бригади – 8 (11346 бойових машин і 9293 танки);
  • артилерійські дивізії – 3;
  • полки бойових вертольотів – 7 ;
  • повітряні армії – 3 (1100 бойових літаків);
  • бригади ППО – 9;
  • окрема армія ППО;
  • спецназ.

Держава мала ядерні стратегічні сили у вигляді 2600 одиниць ядерної тактичної зброї та 176 балістичних міжконтинентальних ракет. Чисельність війська: 700 тис. чоловік. 

В той період спостерігалось одночасне створення правового фундаменту для діяльності Збройних сил, створення системи управління, реорганізація всіх раніше існуючих структур, формування елементів для коректної роботи ЗСУ. Водночас скорочувалась кількість солдат, особового складу, військової техніки та озброєння.

Керівництво обрало шлях позаблокового і без’ядерного статусу країни. Початок ядерного роззброєння датовано 1992 роком. Це виявилось однією із найбільш знакових подій кінця ХХ століття. Вперше незалежна держава добровільно відмовилась від володіння такою потужною зброєю, як ядерна. Повне роззброєння було зафіксовану у 1996 році. Саме тоді з території України вивезли останній боєприпас. Таким чином заклали фундамент національного війська незалежної держави. Протягом короткого часу створили Міністерство оборони і всі його структурні складові. 

Структура ЗСУ сьогодні

Міністерство оборони – центральний орган військового управління та виконавчої влади України. ЗСУ мають наступну структуру:

  1. Генштаб ЗСУ – головний органу військового правління.
  2. Сухопутні війська.
  3. Військово-морські сили.
  4. Повітряні сили.
  5. Військові частини.
  6. Військові з’єднання.
  7. Навчальні заклади, організації та установи військового напряму.

ЗСУ знаходяться під безпосереднім командуванням Міністерства оборони.

 

Geek-Nose
6383ca1a280512582fe91f009d38afdc